Ana sayfa Logo Altı TRT Genel Müdür Yardımcısı’na 8 yıl ceza

TRT Genel Müdür Yardımcısı’na 8 yıl ceza

PAYLAŞ

50’den fazla çalışanı tutuklu durumda bulunan TRT’de önemli görevde bulunan isimlerden Ahmet Koyuncu’nun davası karara bağlandı. Koyuncu TRT’de Genel Müdür Yardımcısı’ydı.

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, sanık Ahmet Koyuncu, avukatı ve yakınları katıldı. Duruşmada, TRT’den ihraç edilen TRT eski Haber Dairesi Başkanı Ahmet Çavuşoğlu tanıklık yaptı.

Koyuncu lehine tanıklık yapan Çavuşoğlu, “Ben 2008-2013 yılları arasında TRT Haber Dairesi Başkanı olarak görev yaptım. Sanığı atandıktan sonra tanıdım. Sanığı çalışkan, dürüst, her şeyi ile devletini, milletinin menfaatini koruyan biri olarak tanıdım. FETÖ terör örgütü ile bağlantısı yoktur. TRT’de her şey genel müdürün emri ile olur. O emreder biz yaparız. Kendi başına inisiyatif yoktur” diye konuştu.

‘Suçsuzum beraatimi talep ediyorum’

Koyuncunun avukatı da daha önceki yaptıkları savunmaları tekrarladıklarını belirterek, müvekkilinin tahliyesini istedi. Son sözü sorulan sanık Koyuncu, “Hep devletime bağlı oldum. Suçsuzum, beraatimi istiyorum” dedi. Verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığı terör örgütü üyesi olmak suçundan 8 yıl 3 ay hapis cezasına çaptırdı. Mahkeme, tutuklu bulunduğu süreyi göz önünde bulundurarak, hükmün ardından sanığın adli kontrol şartı uygulayarak tahliyesine karar verdi.