Ana sayfa Manşet ‘Trump finans imparatorluğu’nun yeni sahipleri: Biz bir çok yönden onun devamıyız

‘Trump finans imparatorluğu’nun yeni sahipleri: Biz bir çok yönden onun devamıyız

PAYLAŞ

Donald Trump, ABD başkanlık seçimlerinin ardından ofis binaları, onlarca kulüp, oteller ve bir çok taşınmazı içeren finans imparatorluğunun yönetimini oğulları Donald Jr. ve Eric’e bıraktı. Uzmanlar, çıkar şatışmasını önlemek için 515 farklı varlıktan oluşan mal varlığını satma teklifinde bulunsalar da Trump bunu kabul etmedi.

İmparatorluğu devralan Trump kardeşler hemen işe koyuldular. Neredeyse her hafta yeni oteller, alırveriş merkezleri ve golf kulüperi açmaya başladılar. Tek amaçları, hem ABD’de hem de dünyanın diğer ülkelerinde Trump Organizasyonu’nu büyütmek. İki kardeşin gündeminde şu sıralarda Buenos Aires, Bakü ve Rio De Jenerio’da yeni Trump kuleleri; ABD’nin 30 ilinde butik otel zinciri açma fikri var.

New York Times, 5 saat boyunca babaları olmadan koca imparatorlukla baş edip etmeyecekleri konusunda onları sorgulasa da, Trump kardeşler tüm soruları püskürtmeyi başardılar.

Beş saatlik röportajda Eric babası için şu ifadeleri kullandı: “Onun genleri her zaman bu şirkette olacak. Onun genleri bu şirketi yarattı. Bizi de… Biz bir çok yönden onun devamıyız”

Babalarının gençlik hallerini yansıtmalarına rağmen iki kardeşin kişilikleri birbirinden farklı. Don Jr. politik olarak daha muhafazakar. Eric ise, daha temkinli ve söylediklerinin doğru anlaşılıp anlaşılmadığı konusunda daha endişeli birisi.

Donald Trump’ın oğlu Eric Trump, geçtiğimiz Aralık ayında Antalya’ya gelmişti. Kentte 3 gün kalan Eric, özel izinle iki geyik vurup Türkiye’den ayrılmıştı. Hürriyet’ten Salim Uzun’un aktardığı habere göre Eric, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü izniyle, Finike kırsalında iki yaban geyiği avlamıştı.