Ana sayfa Sürmanşet ‘Trump görevi bıraksın’ diyen Amerikalılar, akıllı telefonları olmadan yaşamaya razı

‘Trump görevi bıraksın’ diyen Amerikalılar, akıllı telefonları olmadan yaşamaya razı

PAYLAŞ

ABD Başkanı Donald Trump, göreve başlamasının ardından üç ay geçmesine rağmen Amerikan halkı üzerindeki meşruiyetini henüz yeterince sağlayamadı. Amerikalılar Trump’a alışmak yerine, ne pahasına olursa olsun onun görevden ayrılmasından yana…

New York merkezli araştırma şirketi Galileo Research, bazı Amerikan vatandaşlarının Trump’a bakış açılarını test etmeye karar verdi. Şirketin yaptığı araştırmaya katılanların üçte biri, Trump’ın görev süresi dolmadan Beyaz Saray’dan ayrılması durumunda akıllı telefonlar, televizyonlar, ikramiye ve hatta seks olmadan bir yıl boyunca yaşamayı göze alabileceklerini söyledi.

Newsweek’in haberine göre, araştırmaya katılanların yüzde 37’si, Trump’ın gitmesi halinde sigara ve tatilsiz yaşamayı dahi göze alırken, yüzde 40 ise kahve, çikolata ve alkolün dahi yasaklanmasına razı.

Katılımcılara, ‘ABD Başkanı Trump’ın ikinci kez başkan seçilmesi karşılığında bir yıl süresince nelerden vazgeçebilecekleri’ sorusu da yöneltildi. Araşturma sonuçlarına göre, Trump fanatikleri karşıtlara göre dahga isteksiz çıktı. Trump destekçilerinin yüzde 11’i televizyondan, yüzde 17’si akıllı telefonlarından vazgeçmeye razı olduklarını söyledi.