Ana sayfa Editörden Trump, Merve Kavakçı’nın takdirini kazandı: Arı gibi çalışıyor, gecesini gündüzüne katıyor

Trump, Merve Kavakçı’nın takdirini kazandı: Arı gibi çalışıyor, gecesini gündüzüne katıyor

PAYLAŞ

Yeni Akit Yazarı Merve Kavakçı, Müslüman ülkeler aleyhine verdiği kararlar nedeniyle eleştirilerin hedefi haline gelen ABD Başkanı Donald Trump hakkında bir yazı kaleme aldı. Kavakçı gazetedeki köşesinde Trump’ı önceki başkan Obama ile kıyasladı. Kavakçı, “Dün Trump’a baktım, arı gibi çalışıyor. Gecesini gündüzüne katıyor. Dur durak yok. Obama’ya benzemeyen tarafıysa ne gördüyseniz o. Ne söylediyse o. Ne söz verdiyse o.” ifadelerini kullandı.

Kavakçı’nın yazısı şu şekilde:

Dün Trump’la ilgili haberleri takip ediyordum oradan. Önce Obama’yı düşündüm. Geldiğinde ne büyük umutlarla dünyaya seslenmişti. Dünya karşılık vermişti. Obama number van. Guantanamo’yu kapatacaktı en başta. Yapmadı. Şöyle iyi olacaktı, böyle iyi gidecekti, olmadı. Yapmadı. Sekiz sene gibi uzun ve fakat çok kısa süre akıp gitti. O da, ailesi de geride kaldı artık. Kendisinden öncekilerin akıbetine uğrayarak. Dün Trump’a baktım, arı gibi çalışıyor. Gecesini gündüzüne katıyor. Dur durak yok. Obama’ya benzemeyen tarafıysa ne gördüyseniz o. Ne söylediyse o. Ne söz verdiyse o. Gördüğünüz neyse alacağınız da o. Amerikan halkının oy verdiği ne ise o. Yani Trump’ta şimdiye kadar müşahede ettiğimiz haliyle yalan yok. Ne dediyse onu yapıyor. Ufak bir detay var ama. Söz verdiklerinin hepsi hem kendi halkına hem insanlığa çok zararlı.

Bilmem ama Obama’ya nazaran belki de daha iyi böyle olması. Yapıcam deyip yapmamak, gidip de dönmemek, söyleyip de dinlememek de var. Öyle olacağına neysen o olmak daha “emin”. En azından sizi bekleyenin ne olduğunu tahmin edebilirsiniz. Aksi takdirde takiyye devreye girer. Takiyyenin şerliği son yaşadıklarımızla sabit değil mi…