Ana sayfa Dünya Trump’tan görevden aldığı FBI Başkanı’na: Gösteriş budalası!

Trump’tan görevden aldığı FBI Başkanı’na: Gösteriş budalası!

PAYLAŞ

Trump, NBC-TV’ye verdiği mülakatta Adalet Bakanlığı yetkililerinin tavsiyesi olmasaydı bile Comey’i kovacağını kaydetti. Kısmen basın-yayın organlarına dağıtılan söyleşide Trump, “O bir gösteriş meraklısı, tribünlere oynuyor. FBI karışıklık içinde” dedi. Trump, “Comey’i kovacaktım, tavsiyelere bakmadan kovacaktım” dedi.

Amerika’nın Sesi’nde yer alan habere göre, Comey’i görevden almanın FBI’a Rusya soruşturmasıyla ilgili bir mesaj olmadığını söyleyen Trump, “Benim, kampanyam ve Ruslar arasında bir anlaşma yok” ifadelerini kullandı. Trump, Comey’e FBI’ın soruşturmayı düşürmesi için hiç baskı yapmadığını da kaydetti. Başkan, seçimle ilgili sorun olup olmadığını öğrenmeye çalıştığını da kaydetti.

Senato Soruşturması Devam Ediyor

Senato İstihbarat Komisyonu’nun Demokrat üyesi Mark Warner Comey’nin hatalar yaptığını ama Trump’ın yorumlarından rencide olduğunu söyledi.

Senato İstihbarat Komisyonu’nun liderleri Cumhuriyetçi Richard Burr ile Demokrat Mark Warner Adalet Bakanı yardımcısı Rod Rosenstein ile görüşmeleri sonrasında yaptıkları açıklamada, Rusya’nın 2016 seçimlerine müdahalesiyle ilgili olarak soruşturmalarının devam edeceğini belirttiler.