Ana sayfa Teknoloji Tüm AB’de ücretsiz WiFi dönemi

Tüm AB’de ücretsiz WiFi dönemi

PAYLAŞ

Ücretsiz WiFi hizmeti, özellikle akıllı telefonların bu denli popülerleşmesinden sonra daha da kritik bir önem kazandı. Bu durumun farkına geç de olsa varan Avrupa Birliği, AB ülkelerinde ücretsiz kablosuz internet hizmetini yaygınlaştırma kararı aldı.

shiftdelete’de yer alan habere göre, 6 ile 8 bin arasındaki belediye tarafından yürütülecek olan bu anlaşmaya ayrılan bütçe ise bir hayli yüksek. 120 milyon Avro gibi bir bütçe ayıran Avrupa Birliği, bu bütçeyi oylamaya yeniden götürecek olsa da miktarın büyük bir değişiklik yaşamayacağını tahmin etmek zor değil.

Amerika Birleşik Devletleri’nin de çeşitli çalışmalar yürüttüğü kamuya açık ücretsiz internet günümüz dünyası için büyük bir ihtiyaç. Facebook gibi devlerin daha önce dünyanın çeşitli ülkelerine ücretsiz internet göndermelerinden sonra gelen bu tarz adımlar halk tarafından olumlu karşılanıyor.

Fakat bir kısım insan ise bu duruma şüpheyle yaklaşıyor. Kamuya açık ücretsiz kablosuz internetin gizlilik sorunlarını da beraberinde getireceğini düşünen insanlar, bu konunun netleşmemesi durumunda hizmetten yararlanmayacaklarını da belirttiler.