Ana sayfa Teknoloji Tüm sağlık verileriniz iPhone’unuzda toplanacak

Tüm sağlık verileriniz iPhone’unuzda toplanacak

PAYLAŞ

Apple, geçtiğimiz hafta iPhone kullanıcıları için sağlığınız ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızı tek elden hizmete dönüştüren, bir girişim üzerinde çalışan gizli ekibini gün yüzüne çıkartmıştı.

Bu girişimin temel fikri ise sağlığınıza ilişkin tüm bilgilerinizi ve tıbbı geçmişinizi telefonunuza getirerek, nerede doktora giderseniz gidin bu bilgilere kolayca ulaşabileceksiniz ve böylelikle gittiğiniz doktoru sağlık durumunuz ile ilgili kolayca bilgilendirebileceksiniz.

Söz konusu özelliğin ilk olarak Apple Watch için geliştirildiği konuşulmaktaydı. Ancan söylentiler, özelliğin, iPhone kullanıcıları için de geçerli olacağı yönünde.

Apple’ın, CNBC’de yayınlanan rapora göre, bu yeni teknoloji için Health Gorilla isimli şirketle yol arkadaşlığı yapacağı belirtiliyor.

Rapora göre, Health Gorilla şirketi iPhone kullanıcılarının sağlık verilerini taşıyacak ve hastane, test laboratuvarı gibi yerlerde sağlık hizmeti sunucuları ile ortak çalışacak.

Böylelikle siz her nereye gidecekseniz gidin, sizin sağlık durumunuzu ortaya koyan ve tıbbı geçmişiniz tek bir tık ile hemen doktorunuzun karşısına çıkacak.