Ana sayfa Editörden Türkiye Gazetesi, katılım bankalarına savaş açtı, Ziraat’i cemaatçi ilan etti!

Türkiye Gazetesi, katılım bankalarına savaş açtı, Ziraat’i cemaatçi ilan etti!

PAYLAŞ

 

Gazete, 19 Ocak’taki nüshasında ‘Kamu bankaları ne yapıyor’ diye sordu. ‘Kamu ve katılım bankalarının Cumhurbaşkanı’nın sözlerinin aksi politika izlediğini’ belirtti. Manşetten verdiği haberde, Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ı hedef gösteren gazete, ‘bankaların vermeleri gereken kredinin yarısını bile vermediği anlaşıldı’ ifadelerini kullandı.

20 Ocak’ta da ‘kamu bankası’ haberlerine devam eden gazete, bu kez Vakıf Katılım’ın yaptıkları haberler gerekçesiyle reklamlarını kesmekle tehdit ettiğini birinci sayfasına taşıdı. Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş’ın ‘ilanları kesin’ talimatı verdiğini belirtti. Gazete, Göktaş’a cevap olarak, ’15 Temmuz gecesi dik duruşuyla örnek olan Türkiye gazetesi ve İhlas Holding bu tarz tehditlere asla boyun eğmeyecek!’ ifadelerini kullandı.

Gazete, nihayet Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Bankalar kredi musluğunu açmalı’ sözünün üstünen geçen 4. günde Ziraat Bankası’nı cemaatçi ilan etti. Gazete, ‘Ziraat’ın musluğu FETÖ’ye akmış’ manşetiyle çıktı. Manşetten de Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ı tekrar hedef gösterdi.

İşte o haberler: