Ana sayfa Dünya Türkiyeli öğretmen Moğolistan’da kaçırıldı!

Türkiyeli öğretmen Moğolistan’da kaçırıldı!

PAYLAŞ

Gülen Cemaati’ne yakın kişilerin kaçırılması olaylarına bir yenisi daha eklendi. Bu kez adres Moğolistan. Moğolistan’daki Empaty Okulları’nın Genel Müdürü Veysel Akçay bu sabah evinden çıkarken kaçırıldı.

 

Olay bu sabah saat 9.30 sıralarında yaşandı. Başkent Ulan Batur’daki  evinden çıkan Veysel Akçay, kapının önünde kimliği belirsiz kişiler tarafından başına vurularak zorla bir araca bindirildi. Olay anı sokaktan geçen bir kişi tarafından kaydedildi. 

Veysel Akçay’ın, MİT’in işbirliği yaptığı Moğolistan istihbarat görevlileri tarafından kaçırıldığı iddia edildi. Veysel Akçay için Ulan Batur havalimanında özel bir jet bekletiliyor.

NASIL KAÇIRILDI?

Ulan Batur’daki arkadaşları Veysel Akçay’ın kaçırılışını şöyle anlattı:  “Bugün 27 Temmuz Cuma 2018. Ulan Batur Empathy Okulları Genel Müdürü Veysel Akçay, sabah 9 buçuk 10 civarında evinden çıkıyor. Dış kapıdan çıktığında onu zaten bekleyen birileri var. Tutuyorlar. Orada bağırıyor Veysel Ağabey. Tabi o an tanımadığımız bir insan. Apartman görevlisi falan değil. Kamera kaydına alıyor. Polise haber veriyor. Bu kamera kaydında da Veysel ağabeyin başına vurarak beyaz bir arabaya, Türkiye’deki transportlar gibi… Burada da Hyundai Starex araba var. Ona bindirip götürüyorlar…

ÖĞRENCİLER VE ÖĞRETMENLER HAVAALANINDA

Veysel Akçay’ın 24 yıldır bu ülkede eğitim faaliyeti yaptığı öğrenildi. Akçay’ın Moğolistan Dostluk Madalyası sahibi birkaç Türk’ten biri olduğu belirtildi. 

Kaynak: İPA