Ana sayfa Gündem TUSKON davasında 6 tahliye, 7 tutuklama kararı

TUSKON davasında 6 tahliye, 7 tutuklama kararı

Gülen Cemaati’ne yönelik Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) davasında mahkeme 6 kişinin tahliyesine, tutuksuz yargılanan 7 kişinin tutuklanmasına karar verdi.

PAYLAŞ

TUSKON davasında 20’si tutuklu 86 kişinin yargılanmasına devam edildi.

Sanıklar arasında TUSKON Başkanı Rıza Nur Meral, Genel Sekreter Mustafa Muhammet Günay ve Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın da olduğu davanın görülmesine İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

6 KİŞİ ADLİ KONTROL ŞARTI İLE TAHLİYE EDİLDİ

Mahkeme, avukatların talebi üzerine bazı sanıkların tutuklu bulundukları süreyi göz önüne alarak, haftada bir polis merkezine imza atmak suretiyle ve yurt dışı yasağı ile tahliyesine karar verdi.

Ahmet Şener Gülenç, İlhan Karagöz, Levent Dursunakın, Oğuz Kaan Gündüz, Salih Zeki Azak ve Selahattin Altuntaş’ın tahliyesine karar verildi.

Mahkeme ayrıca tutuksuz sanıklar Mehmet Ali Göv, Serkan Ercan, Suat Barış, Semih Gayretli, Muhdi Yeyrek, Ceyhun Pilatin ve İsmail Kınay’ın tutuklanmalarına yönelik yakalama emri çıkartılmasını kararlaştırdı.

BİR SONRAKİ DURUŞMA 18 HAZİRAN’DA

Sanıklar Ömer Faruk Kavurmacı, Faruk Güllü, Tolga Güven, Şafak Koca, Çetin Tekmedir, Ahmet Tuzlu, Mehmet Zenginer ve Mustafa Zenginer’in tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

Davanın bir sonraki celsesi 18 Haziran’da Silivri’de yapılacak.