Ana sayfa Logo Üstü - Sağ Ünlü politikacıların erkeksi imajlarını pembe çizimleriyle darmadağın eden sanatçı

Ünlü politikacıların erkeksi imajlarını pembe çizimleriyle darmadağın eden sanatçı

PAYLAŞ

Rusya Başkanı Vladimir Putin’i pembeler içinde düşüdünüz mü hiç…Mor tüylü bir mont giydiğini boynuna ise ayıcıklı kolyesini taktığını hayal edin, peki ya diktatör Kim jong Un…Yaptığı PR çalışmalarındaki güçlü lider imajının aksine onu kucağında peluş ayısıyla bildik tuhaf sırıtışıyla hayal edebildiniz mi? ABD’li sanatçı ciddi görünümüyle insanları etkilemeye çalışan tüm kötü şöhretli politikacıların imaj çalışmalarını fırçasıyla yerle bir ediyor.

Scott Scheidly Ohio’lu bir sanatçı, o kendisine “kalpten gerçeküstücü” diyor. Gerçeküstücü bu sanatçınının yeni ve oldukça ilginç bir serisi var “Pembeler”. Scheidly “Pembeler” serisinde dünya çapında kötü üne sahip politikacıları pembe renginin yoğun olduğu portlerle alışıldık maskülen imajlarının dışında yeni bir bakış açısıyla çiziyor.

Scheidly “Pembe seri”sinin pek çok insanı güldürdüğünü ve insanları güldürmenin iyi bir şey olduğunu düşündüğünü söyledi. Sanatçı olumsuz geri dönüşler almış olsa da bunları okurken de çok eğlendiğini söyledi. Ünlü insanları alışıldık imajlarının dışında düşünmenin ve çizmenin kendisini mutlu ettiğini anlattı.
GRİ HAT ÇEVİRİ//BOREDPANDA

Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un
ABD lideri Donald Trump
Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un
Hilarry Clinton
İngiltere Kraliçesi Elizabet