Ana sayfa Gündem Uşşaki şeyhi Fatih Nurullah, cinsel istismarda bulunduğu çocuğun babasına para teklif etmiş

Uşşaki şeyhi Fatih Nurullah, cinsel istismarda bulunduğu çocuğun babasına para teklif etmiş

Uşşaki tarikat lideri Fatih Nurullah, cinsel istismarda bulunduğu 12 yaşındaki çocuğun babası F.A.’ya şikayetini geri çekmesi için 70 bin TL teklif ettiği öğrenildi.

PAYLAŞ

Uşakki tarikatı şeyhi Fatih Nurullah olarak bilinen Eyüp Fatih Şağban’ın cinsel istismarda bulunduğu 12 yaşındaki çocuğun babası F.A., ifadesinde şüphelinin kendisine “Bunda büyütecek bir şey yok, sana 70 bin TL vereyim daha sonra ne zaman istersen sana para gönderirim, yeter ki kimse duymasın” diyerek para teklif ettiğini anlattığı öğrenildi. Şüpheli Nurullah ise ifadesinde kendisine kumpas kurulduğunu savundu.

‘ÇOCUKLARIMI YANINA HİZMETÇİ OLARAK GÖNDERDİM, BEN DE İNŞAATTA ÇALIŞTIM’

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın ulaştığı ifadeye göre jandarmada ifade veren F.A., şüpheliyi 15 senedir Eyüp Fatihi Halveti Uşşaki tarikatı şeyhi olarak tanıdığını belirtti. Onların inşaat işinde çalışması için kendisine teklifte bulunduğunu aktaran baba F.A.’nın şunları anlattığı aktarıldı:

“İkamet ettiği mahallede yoğun olarak bu tarikattan insanlar bulunur. Evlendikten sonra da çocuklarımı yanlarına hizmetçi olarak gönderdim. Altı ay öncesi bana Akyazı ilçesinde Kuran kursu inşaatında ücret karşılığında çalışmamı söyledi. Bunun üzerine eşimi ve 3 çocuğumu alarak Akyazı’ya geldim. Aynı binada bana bir oda verdiler. Burada kalarak inşaatlarında çalıştım. Aynı zamanda ben, eşim ve çocuklarım tarikatın hizmetçilik alanlarında çalışmaya devam ettik.”

‘KÜÇÜK BİR HATA İŞLEDİK’

27 Ağustos’ta tarikat lideri olan şeyhin kendisini arayarak “Küçük çocuğun Y. ile küçük bir hata işledik” dediğini belirten F.A., kendisinin de “nasıl bir hata” diye sorduğunu söyledi.

F.A., ifadesine şöyle devam etti:

“Şüpheli de bana ‘Yanağından öperken hafiften dudağına kaçırdım ama bunun telafisi elbette vardır. Öl de öleyim, ne istersen yapayım’ dedi. Bunun üzerine işi bırakarak eve gittim. Durumu eşime anlattım. Eşim de bunu kızımın ağzından duyduğunu söyledi.

Bunun üzerine şüpheliyi aradım. O da bu ifadeyi destekleyerek hata ettiğini söyledi. Ben de sinirlendim ve küfür ederek telefonu kapattım.”

Daha sonra şeyhin yanında çalışan ve aynı zamanda tarikata para ve yardım toplayan Zeki isimli şahsın kendisini aradığını anlatan müşteki baba, şunları kaydetti:

“Zeki’nin hiçbir borcu olmamasına rağmen benden IBAN numaramı istedi. Ben de hiçbir şey belli etmemek için IBAN numarasını gönderdim. Sonrasında şüpheli yine beni arayarak ‘Bunda büyütecek bir şey yok, sana 70 bin TL vereyim daha sonra ne zaman istersen sana para gönderirim, yeter ki kimse duymasın’ dedi. Ben de telefonu yüzüne kapattım ve İstanbul’daki ikametimden yola çıkarak Akyazı’ya geldim. Eşim yoldayken jandarma ekiplerine haber verdi. Olay yerinde jandarma ekiplerini gördüm. Yanlarına giderek ses kayıtlarını dinlettim. Daha fazla dayanamayarak şüpheliye yumruk attım.”

Soruşturma dosyasında tarikat şeyhi Nurullah’ın, TCK’nin 103/1-1 maddesinde düzenlenen “çocuğun cinsel istismarı” suçundan tutuklandığı bilgisi yer aldı.