Ana sayfa Eğitim Uzaktan eğitimi Ensar mı veriyor?

Uzaktan eğitimi Ensar mı veriyor?

'Bu ders hazırlıklarını neden dönüp dolaşıp şaibeli olan Ensar Vakfı bağlantılı kurum ve kuruluşlar üzerinden yaptırıyorsunuz?'

PAYLAŞ

İdam ve kafa kesme görüntüleri ile tartışma konusu olan Eğitim Bilişim Ağı aracılığıyla verilen uzaktan eğitime dair Ensar Vakfı iddiası geldi.

Eğitim İş Sendikası Başkanı Orhan Yıldırım uzaktan eğitimle ders anlatanların Ensar Vakfı’na bağlı kişikler olduğunu öne sürdü.

Yıldırım, EBA üzerinden TV-internet kanalları kullanılarak uzaktan eğitim hakkında, “Yanlış uygulamaların tesadüfen olması mümkün değildir. Siz çıkar da Ensar Vakfı ile bağlantılı çalışanlara EBA’da ders anlattırırsanız olacak olan budur. Bu ders hazırlıklarını neden dönüp dolaşıp şaibeli olan Ensar Vakfı bağlantılı kurum ve kuruluşlar üzerinden yaptırıyorsunuz? Bu kurum ve kuruluşlara bu hizmeti karşılığında ne kadar para ödenmiştir?’’ dedi.

ENSARLA İŞ ÜRETME NEDEN TERCİH EDİLİYOR?

Savcılığıa suç duyurusunda bulunacaklarını belirten Yıldırım, “Virüs salgını tüm dünyaya eğitim ve öğretimin çağdaş, bilimsel ve akılcı planlamalar ile öğretim yöntemleri ile yapılmasının ne kadar hayati önem taşıdığını göstermişken Milli Eğitim Bakanlığı neden ısrarla akıl ve bilimdışı faaliyet yürüttüğü kamuoyu tarafından bilinen kurum ve kuruluşlarla iş üretmeyi öncelikle tercih etmektedir? Milli Eğitim Bakanı’nın ‘bunu kendinden habersiz şu şu kişiler yapmıştır ve derhal görevlerinden alınmıştır’ demesi gerekiyor. Aksi her sonuç, bakanın süreci bildiği, sadece kamuoyu tepkisini hafifletmek amacıyla bu özür açıklamasını yaptığı şekilde kabul edilecektir” ifadelerini kulllandı.