Ana sayfa Politika Vekilliği düşürülen Baydemir’e AKP’li Başkan’dan davet

Vekilliği düşürülen Baydemir’e AKP’li Başkan’dan davet

Milletvekilliği düşürülen HDP’li Osman Baydemir’e, Meclis'e ziyarette bulunacak yabancı bir heyeti karşılaması için üyesi olduğu AB Uyum Komisyonu Başkanı tarafından davetiye gönderildi.

PAYLAŞ

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa Milletvekilli Osman Baydemir’in milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından Meclis’ten davet geldi. Vekilliği düşürülmeden önce Meclis’te aynı zamanda AB Uyum Komisyonu üyesi olan Baydemir’e, AKP’li Komisyon Başkanı tarafından halen komisyon üyesi olarak görülüp davetiye gönderildi.

AKP’li Komisyon Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar imzasıyla gönderilen davetiyede, Almanya’nın Hessen Eyaleti Avrupa İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Lucia Puttrich ve beraberindeki milletvekili heyetinin 7 Mayıs günü gerçekleştireceği ziyarete ilişkin bilgi verildi.

Gülpınar, katılım konusunda da “Keyfiyeti saygı ile bilgilerinize sunarım” dedi. Alman heyetinin önümüzdeki hafta başında gerçekleştireceği ziyaret, yeni Halkla İlişkiler Binası’ndaki Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Baydemir ile Hakkari Milletvekili Selma Irmak’ın vekillikleri haklarındaki kesinleşmiş hüküm gerekçesiyle Meclis Genel Kurulu’nda yapılan oylama sonucu 19 Nisan’da düşürülmüştü.