Ana sayfa Magazin Miranda Kerr, 8 milyon dolarlık mücevheri yolsuzluk iddiaları nedeniyle ABD Adalet Bakanlığına...

Miranda Kerr, 8 milyon dolarlık mücevheri yolsuzluk iddiaları nedeniyle ABD Adalet Bakanlığına teslim etti

PAYLAŞ

Avustralyalı model ve aktris Miranda Kerr’in sözcüsü, salı günü yaptığı açıklamada, ABD’li yetkililerin kendisine ‘Malezya’nın kara para aklama sisteminin bir parçası olarak verildiği’ iddia edilen milyonlarca dolar değerindeki mücevheri ABD’li yetkililere devrettiğini söyledi.

Reuters’ta yer alan habere göre, dünyaca ünlü moda ve iç giyim markası Victoria’s Secret’in ‘melek mankeni’ olan güzel model, 15 Haziran tarihli ABD Adalet Bakanlığı’ndaki dava dosyasına göre, Malezyalı finans mühendisi Jho Low’dan 2014 yılında yaklaşık 8 milyon dolar değerinde elmas kolye,

küpeler ve diğer mücevherler aldı. Kerr’in sözcüsü, dava dosyasına göre güzel modelin suçlu görülmediğini ve yetkililerle tam bir işbirliği yapıldığını belirtti.

Verilen hediyeler, ve bağlantılar, Malezya Başbakanı Najib Razak tarafından 2009’da kurulan ve 1MDB olarak bilinen 1 Malaysia Development Berhad fonu aracılığıyla ‘kara para aklamak’ için kurulduğu iddiasıyla uzun süredir takip ediliyordu.

ABD’li Adalet Bakanlığı yetkilileri, 1MDB’den üst düzey fon yetkilileri ve iştirakçileri tarafından 4,5 milyar dolardan fazla bir miktar aklandığını iddia ediyor.

Kerr, geçtiğimiz ay Snapchat’in kurucu ortağı Evan Spiege ile evlenmiş, düğündeki mücevher hediyelerden de çokça bahsedilmişti.