Ana sayfa Editörden “Volkan Demirel parasını Fenerbahçe amigoluğundan kazanıyor”

“Volkan Demirel parasını Fenerbahçe amigoluğundan kazanıyor”

PAYLAŞ

Habertürk Yazarı Fatih Altaylı Bloomberg HT’de Fatih Kuşçu’nun sunumuyla yayınlanan “Spor Saati” programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Rıdvan Dİlmen ve Arda’nın görüşlerini söylemesinde bir sakınca olmadığını söyleyen Altaylı, “O konuşmada takıldığım tek yer var. Bu yakışıksız. Ben ‘evet’ ya da ‘hayır’ diyorum beni bağlar. Dönüp de sana ‘Fatih sen ne diyorsun?’ dersem yanlış orada.” ifadelerini kullandı. Altaylı Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel’i de eleştirdi.

Altaylı’nın açıklamaları şöyle:

“Rıdvan’la Arda Turan ve Burak Yılmaz ‘evet’ çağrısı yaptılar. Bunda hiçbir mahsur yok. Ülkenin geleceği ile ilgili fikirlerini söylemekten korkmasın kimse demiyor muyuz. Lehimize olursa ‘ne güzel’ dedi, beğenmediğimizde ‘ne kötü dedi’ deme hakkına sahip miyiz? Çocuklar öyle düşünüyor olabilir. O konuşmada takıldığım tek yer var. Bu yakışıksız. Ben ‘evet’ ya da ‘hayır’ diyorum beni bağlar. Dönüp de sana ‘Fatih sen ne diyorsun?’ dersem yanlış orada.”

“BAŞKASINI ZORLAMAK SON DERECE AYIPTIR”

“Propaganda ve karşı tarafı zorlama var orada. Belki sen benim gibi düşünmüyorsun. Benim gibi düşünmeyen düşünmediğini rahatlıkla söyleyebilecek mi? Oradaki yanlış başkasını da zorlaması. Bu işin nereye gideceğini bilemezsin. Ben yarın şöyle şöyle diyeceğim. Niye başkasını da bağlayayım? Hiç kimse bir kampanyanın parçası olmak zorunda değil. Kimse yalakalık yapmak ya da muhalif olmak zorunda değil. Sanatçılar, sporcular veya toplum önderleri isterlerse açıklarlar. Cesaret açısından önemli bir göstergedir. Ama başkasını zorlamak son derece ayıptır.”

“VOLKAN DEMİREL PARASINI FENERBAHÇE AMİGOLUĞUNDAN KAZANIYOR”

“Volkan Kayseri maçında çuval gibi goller yedi. Volkan Fenerbahçe taraftarlığını o denli abartıyor ki, sembol olmaya çalışarak o sembolizm üzerinden ekmek yiyor. Senede 3 milyon Euro alıyormuş duyduğum kadarıyla. Ben kaleci olarak 1 milyon Euro da etmem ama Fenerbahçe amigosu, en çok bağıranı olarak benim kulüpten uzaklaştırılmamı bu yolla engellerim diyerek parasını buradan kazanıyor. Acayip olan bu. Volkan kaleyi, kaleciliği ile değil taraftarlığı ile hak etmeye çalışıyor. Onun da bedelini 4’lük olarak ödüyor.”