Ana sayfa Ekonomi “Ya işçi çıkaracağız, ya da zam yapmayacağız” diyen THY’den yeni reklam anlaşması

“Ya işçi çıkaracağız, ya da zam yapmayacağız” diyen THY’den yeni reklam anlaşması

PAYLAŞ

Türk Hava Yolları ekonomik krizde olmasına rağmen marka yüzü olarak ünlü oyuncu Morgan Freeman ile anlaştı. THY yönetimi geçtiğimiz günlerde Hava-İş Sendikası’na başvurarak “Ya işçi çıkaracağız, ya da 2017 yılı için ücretlere zam yapmayacağız” teklifinde bulunmuştu.

Türk Hava Yolları, marka yüzü olarak ünlü oyuncu Morgan Freeman ile anlaştı. Aynı zamanda pilot olan ünlü oyuncu ile çekilen reklam filmi, 800 milyon kişi tarafından takip edilen 5 Şubat’taki Super Bowl finalinde yayınlanacak. Oyuncunun alacağı ücret konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

THY’nin yaptığı bu son reklam anlaşması ise kafaları karıştırdı. Çünkü geçtiğimiz günlerde Hava-İş Sendikası yaptığı yazılı açıklamayla, Türk Hava Yolları’nın kendilerine, ekonomik olarak zorlu bir yıl beklendiği için sendikaya maaşlara zam konusunda uzlaşı teklif ettiğini duyurmuştu. Buna göre THY yönetimi sendikaya, THY’nin içinde bulunduğu krizin 2017’de de süreceğine dair öngörülerini iletti, bu yüzden maliyet kısıntısına gidileceğini, işçi maaşlarının da bu kısıntıların içinde olduğunu açıkladı.