Connect with us

Genel

“Yandaş değil uyumlu” Yavuz Bingöl’ün kızı TRT’de!

Published

on

AKP’li türkücü Yavuz Bingöl’ün kızının TRT’ye program yaptığı ortaya çıktı. Medyaradar’ın haberine göre; Bingöl’ün 1986 yılında, ilk evliliğinden dünyaya gelen kızı Sinem Türkü Bingöl, TRT ekranlarında 5 Şubat’ta yayın hayatına başlayan ‘Evlilik Okulu’ programının yapımcısı.

REYTİNGLERDE ÇOK BAŞARISIZ

2017 yılında 2 ortağı ile birlikte ‘Bey Film Yapım’ isimli bir şirket kuran Sinem Türkü Bingöl, kısa sürede TRT ile anlaşıp hafta içi her gün gündüz kuşağında yayınlanan bir program yapmayı başardı.

TRT 1 ekranlarında saat 14.30’da yayına giren programın reytinglerde oldukça başarısız bir grafik çizmesi ise dikkat çekici.

TRT SORULARI YANITLAMADI

TRT’den konu ile ilgili bilgi almak isteyen Medyaradar ekibinin soruları cevapsız bırakıldı.

Bu yüzden şu an için Bingöl ailesinin TRT’ye programı ne kadara sattığı ile ilgili somut bir rakama ulaşılamadı.

146 MİLYON LİRA ZARAR

Geçtiğimiz aylarda Sayıştay, TRT’nin yıllık 146 milyon lira zarar ettiğini açıklamış ve daha fazla iç yapımlara yönelmesini tavsiye etmişti.

Sözcü yazarı Murat Muratoğlu, ocak ayında kaleme aldığı bir köşe yazısında TRT’de 7 bine yakın çalışan olduğunu ve bunlara yılda 700 milyon lira maaş ödendiğini dile getirmişti.

PSİKOLOG, MANKEN, YAPIMCI

Amerika’da Okul Öncesi Çocuk Psikolojisi okuyan ve bir dönem de mankenlik yapan Sinem Türkü Bingöl’ün daha sonra Türkiye’ye dönüp iş yaşamında babası Yavuz Bingöl’le birlikte hareket ettiği biliniyor.

YANDAŞLIK SUÇLAMASI

Türkiye’deki muhalif yayın organları ünlü türkücü Yavuz Bingöl’ü sık sık ‘Yandaş’ olmakla eleştirirken, kendisi bu eleştirilere ‘Yandaş değil uyumluyum’ cevabını veriyor.

Basına verdiği röportajlarda Erdoğan sevgisini her fırsatta dile getiren Bingöl ayrıca 2016 yılındaki, “Erdoğan’la olan yakınlığım bazılarının ağrına gitti. Erdoğan’ı sevmek suç mu? Son nefesime kadar Erdoğan’ın yanındayım” sözleriyle uzun süre gündem olmuştu.

Genel

Ankara’da otopark 24 saat bir lira

Published

on

By

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın talimatıyla başkentteki belediyeye ait otoparkların hepsi 24 saat boyunca 1 lira olacak, bir saatlik parkın ise ücretsiz olacağı belirtildi.

Sabah gazetesinin haberine göre, Büyükşehir Belediye Meclisi’ne sunulacak önerinin onaylanması durumunda Mogan ve Göksu gibi mesire alanları da bu tarifeden hizmet verecek.

Amaç trafik akışını kolaylaştırmak”

​Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Tuna, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Belediyeye ve belediye şirketlerine ait bütün otoparklar 1 saate kadar ücretsiz olacak. 1 saatten sonrada 24 saat boyunca 1 TL olacak. Biz vatandaşlarımızın otopark alışkanlığını sağlamak istiyoruz. Bu şekilde yollardaki araç trafiğinin olmayacağı düşünüyoruz. Otoparklardan gelir elde etmekten ziyade trafik akışına kolaylık sağlamak amacıyla böyle bir girişimimiz var. Bu uygulama açık otoparklar, kapalı otoparklar gibi bütün otoparkları kapsıyor. Özel şahıslara ait otoparklar bu uygulamanın dışında olacak. Biz kararı imzaladık. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisimiz de uygun görürse gerçekleşmiş olacak” ifadelerini kullandı.

Continue Reading

Genel

Binlerce kadın sokaklarda: Yaşasın feminist mücadelemiz!

Published

on

By

8 Mart Kadınlar Günü’nde İstanbul’da binlerce kadın,  bu yıl 16’ncısı yapılan Feminist Gece Yürüyüşü’nde bir araya geldi. Beyoğlu’na gelen binlerce kadın, sloganlar, zılgıtlar, düdükler ve halaylar eşliğinde taleplerini dile getirdi.

Her yıl 8 Mart’ta İstanbul’da geleneksel olarak olarak yapılan Feminist Gece Yürüyüşü başladı. ‘Gündüzleri de geceleri de istiyoruz’ diyerek Taksim Meydanı’ndan Tünel’e İstiklal Caddesi boyunca yürüyüşe başlayan kadınlar, kadına yönelik şiddeti, cinsel istismarı, çocuk istismarını protesto ediyor.

Mor bayraklar, dövizler ve pankartlar taşıyan hemen her kesim ve yaştan binlerce kadın, sıklıkla “Yaşasın feminist mücadelemiz”, “Jin, jiyan, azadi,” (kadın-yaşam-özgürlük) “Sokakları da, meydanları da terk etmiyoruz”, “İtaat etmiyoruz” ve “İsyan” sloganlarını atıyor.

Yürüyüşe, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve HDP Milletvekili Filiz Kerestecioğlu da katıldı.

 

Continue Reading

Genel

İçişleri Bakanlığı’ndan ‘kayıp silah’ açıklaması

Published

on

By

Bakanlığın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, kayıp silah sayısına ilişkin bilgi verildi

İçişleri Bakanlığı’nca, 2017 Yılı İdare Faaliyet Raporu’nda yer alan 106 bin 740 kayıp silah sayısının, 1944’ten 2017’nin sonuna kadarki 73 yılda kaybolan silah sayısını ifade ettiği bildirildi.

Bakanlığın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, kayıp silah sayısına ilişkin bilgi verildi.

Paylaşımda şu ifade kullanıldı:

İçişleri Bakanlığı 2017 Yılı İdare Faaliyet Raporu’nda 106 bin 740 olarak yer alan kayıp silah sayısı, 1944 yılından 2017 yılının sonuna kadarki 73 yıllık süreçteki toplam kayıp silah sayısını ifade etmektedir.

Kamuoyuna duyurulur 

Continue Reading

Çok Okunanlar