Ana sayfa Gündem ‘Yaptığımız belediyecilik anlayışı birilerini rahatsız ediyor’

‘Yaptığımız belediyecilik anlayışı birilerini rahatsız ediyor’

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, hakkında başlatılan soruşturma ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ

Sosyal medya hesabından da paylaşan Mansur Yavaş, “Benzer süreci 31 Mart yerel seçimleri öncesinde de yaşamıştık. Olayın asıl mağduru şahsım olmasına rağmen, seçimi kaybedeceğini anlayan rakibimin ve bazı çevrelerin tamamen algı oluşturma adına yürüttükleri bu çirkin kampanyanın kalıntılarını yaşıyoruz” dedi.

“Ben iki dönem Belediye Başkanlığı yaptım” diyen Mansur Yavaş, “Üç dönem ise T.C. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday oldum. Türkiye’de şeffaflık bildirgesini imzalayan ilk aday olarak, şahsımın ve ailemin mal varlığını da kamuoyuyla paylaştım. Bu anlayışım ömrüm vefa ettiği sürece değişmeden devam edecektir” ifadelerini kullandı.

“ÇALIŞMALARIMIZ BİRİLERİNİ RAHATSIZ EDİYOR”

Mansur Yavaş, “Göreve gelir gelmez, söz verdiğimiz üzere, sergilediğimiz şeffaf, denetlenebilir, israftan uzak, adil ve halktan yana belediyeciliğin birilerini rahatsız ettiği muhakkaktır” dedi.

“BU DAYANIKSIZ İDDİALARA…”

Yavaş açıklamasına, “Bu komplo sürecinin devam etmesi için, dayanaksız iddialara çeşitli düzenlemelerle kılıflar uydurulacağı ve yargısal süreçlere müdahale edildiği/edileceği hususları kamuoyunda yaygın bir şekilde muarızlarımızca konuşulmaktadır. Bu süreci yakından takip ettiğimizin ve gelişme hakkında yakında kamuoyuna detaylı bilgi vereceğimizin altını çiziyorum” diyerek devam etti.