Ana sayfa Magazin Yazar Anna Graham Hunter: Dustin Hoffman 17 yaşındayken beni taciz etti

Yazar Anna Graham Hunter: Dustin Hoffman 17 yaşındayken beni taciz etti

PAYLAŞ

Yazar Anna Graham Hunter, 1985 yılında 17 yaşındaki bir stajyerken Satıcının Ölümü (Death of a Salesman) filminin çekimleri sırasında Hoffman’ın ‘poposunu ellediğini ve kendisine cinsel içerikli sohbetler yaptığını’ anlattı.

Hunter, dört defa Hoffman’ın poposunu ellediğini, kendisinin ise her seferinde eline vurarak ‘Seni yaşlı adam’ dediğini Hollywood Reporter’a yazdığı yazıda kaleme aldı:

“Setin ilk gününde benden kendisine ayak masajı yapmamı istedi, yaptım. Açık bir şekilde flörtözdü, popumu sıktı, bana benim önümde seksten bahsetti.”

Hunter, yaşadıklarını kız kardeşine yazdığı mektupta anlattığını da söyledi.

Durumu müdürüne de ilettiğini söyleyen Hunter, ‘yapım uğruna bazı fedekarlıklar yapması gerektiği’ yönünde bir cevap aldığını ifade etti.

Hoffman özür diledi

Hoffman ise dergiye yaptığı açıklamada özür dilediğini belirterek, “Kadınlara büyük bir saygım var, eğer yaptığım herhangi bir şey onu rahatsız edecek bir konuma soktuysa özür dilerim. Ben aslında böyle biri değilim” dedi.

Hollywood’un ünlü yapımcılarından Harvey Weinstein hakkında çok sayıda kadın oyuncudan peş peşe gelen taciz ve istismar hikâyelerinin ardından cinsel taciz suçlamasının yöneltildiği isimler artıyor. (BBC)