Ana sayfa Gündem ”Yeni partilere en büyük tepki neden Bahçeli’den geliyor”

”Yeni partilere en büyük tepki neden Bahçeli’den geliyor”

AKP'de Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın kurmaya hazırlandığı iki ayrı parti üzerinden tartışmalar giderek büyüyor.

PAYLAŞ

AKP’de Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın kurmaya hazırlandığı iki ayrı parti üzerinden tartışmalar giderek büyüyor.

İktidarın ortağı konumundaki MHP lideri Bahçeli ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çok daha sert tepkiler dile getiriyor.

İhracının istenmesinin ardından Davutoğlu ile birlikte AKP’den istifasını açıklayan Selçuk Özdağ, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, “Yeni partilerden kim rahatsız?” sorusuna cevap ararken en büyük tepkinin Bahçeli’den geldiğine dikkat çekiyor.

“Bahçeli, Erdoğan’ı savunduğu kadar partisini savunmamıştır” diyen Selçuk Özdağ, “Yenilenmeye ihtiyacı olan sadece muhafazakâr siyaset değil, milliyetçi siyasetin de şiddetle bir kan değişimine ve yeni bir vizyona ihtiyacı var” görüşünü savunuyor.


Yeni partilerden en başta iktidar partisi ve onun genel başkanı Erdoğan’ın rahatsız olduğunu ancak Bahçeli’deki rahatsızlığının artık “MHP savunusu”nu da geçtiğini kaydeden Özdağ, “Ya Partili Cumhurbaşkanlığı sistemini savunuyor, ya yeni parti kuracak olanları eleştiriyor, yahut CHP’yi tenkit ediyor. AK partililerin bile savunamadığı düzenlemeleri savunmak MHP tabanında nasıl karşılanıyor bilmem, ama bunun siyasette önemli bir karşılığı yok. Bahçeli üslubu problem çözme üslubu değildir. Bu üslup her türlü çözümü engelleyen bir üslup” ifadesini kullanıyor. Bahçeli, son olarak Davutoğlu için “Partisinden istifasıyla tıynetine ve kulağına fısıldanan gizli gündeme uygun olanı yapan Serok Ahmet” benzetmesi yapmıştı.