Ana sayfa Editörden Yeni Şafak yazarı AKP’li vekil: Yeni sistem Kürtlere de huzur vadediyor

Yeni Şafak yazarı AKP’li vekil: Yeni sistem Kürtlere de huzur vadediyor

PAYLAŞ

Yeni Şafak yazarı ve AKP Ankara Milletvekili Aydın Ünal, Anayasa değişikliğiyle gelecek olan yeni sistemin PKK’yı bitireceğini, vatandaşlara kardeşçe, özgürce yaşayabilecekleri bir zemin sunacağını iddia etti.

Ünal’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Yeni sistem, Kürt meselesi ya da Kürtlerin meselesine nasıl bir ufuk açacak?

Yeni sistem, 80 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına, her etnik kökene, her din ve mezhep mensubuna, kendi kimliklerini, kültürlerini, dillerini, inançlarını koruyabildikleri, özgür, kardeşçe yaşayabildikleri bir zemin sunacak. Çünkü yeni sistem, devlet ile millet arasındaki aşılmaz duvarları tamamen yıkacak. 80 milyon, aynı bayrak altında, aynı devletin vatandaşı olarak, aynı vatan toprağı üzerinde, en önemlisi de, aynı millet kimliği ile tarih boyunca olduğu gibi yarın da bir ve beraber olarak geleceğe yürüyecek.

Yeni sistemde terörle mücadele güç kazanacak, daha etkili olacak. Bizzat PKK’nın sözde yöneticilerinin ifade ettiği gibi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, PKK’yı bitirecek. Böylece terör, bu milletin fertleri arasından çekilecek; devlet-millet ayrımı ortadan kalkacak, asırlardır kardeşçe yaşayan bu aziz millet, kardeşliğini daha da büyütecek.

Yeni sistem, Türkiye’yi, milleti, siyaseti güçlendirerek, 80 milyona, elbette Kürtlere de huzur vadediyor. Yeni sistem, terörü, terörü arkasına alarak yapılan siyasete imkan tanımıyor. Yeni sistem, ayrımcılığa, bölücülüğe karşı güçlü bir bünye inşa ediyor. Yeni sistem, Türkiye’yi bir ve bir arada tutacak gücüyle geliyor.

Yazının tamamı için…