Ana sayfa Editörden Yenişafak yazarı: Nasıl desem, hep böyle zinde kalıp nice 66 günler görsünler

Yenişafak yazarı: Nasıl desem, hep böyle zinde kalıp nice 66 günler görsünler

PAYLAŞ

Yenişafak yazarı Salih Tuna, 66 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın direnişlerine destek veren sanatçıları eleştirerek, açlık grevi üzerinden yeni bir Gezi süreci yaratılmak istendiğini iddia etti. Tuna, “Lakin, Marks, tevekkeli dememiş: “tarihte tüm olaylar iki kez tekrarlanır; birinci kez trajedi, ikinci kez komedi olarak…” yorumunu yaptı.

Tuna’nın yazısının ilgili kısmı şöyle:

KHK ile işlerinden atılan iki yurdum insanı (Nuriye Gülmen ve Semih Özakça) bugün itibariyle açlık grevinde 66 güne ulaştılar. Sanırım bu bir rekor.
Malumunuz, bir insan evladı en fazla 60 gün açlığa dayanabilir. (Elbette su içmek şartıyla, yoksa 7 günde maazallah tahtalı köyü boylar.)
Aman nazar değmesin.
Nasıl desem, hep böyle zinde kalıp nice 66 günler görsünler. Hatta mümkünse işlerine dönsünler. Bizi üzmesinler. Bir daha da DHKP- C eylemlerine destek vermesinler.

Vaziyeti idare etmek için olsa gerek şöyle bir de haber var: “Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’da Wemicke-Korsakoff Sendromu’nun öncü belirtilerinin görüldüğü öğrenildi…”
Sendromun kralı bence o “sanatçılarda” var.
Bir video yapmışlar; “Aydın mısın” şiirini okuyorlar. Nasıl sakil, nasıl anakronik anlatamam.
Hep aynı hava, hep aynı tarz.
“Adalet için bedenlerini açlığa yatırmışlar” da ‘Yemeğe değil, adalete açlarmış” da…
Iyyy!..
Azcık geliştirin kendinizi diyeceğim ama Genco Erkal nesini geliştirecek? Hele o Füsun Erbulak? Ya reklam filmlerinin “yıldızı” o yeteneksiz “sosyalist” çocuk?
Besbelli yeni bir Gezi’ye aşeriyorlar.
Lakin, Marks, tevekkeli dememiş: “tarihte tüm olaylar iki kez tekrarlanır; birinci kez trajedi, ikinci kez komedi olarak…”
Geçen hafta istifa eden CHP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, sokağı işaret ediyor, bunlar arzı endam ediyor.
Yapmayın, bu kadar komik olmayın.