Ana sayfa Editörden Yılmaz Özdil: ‘Milletin orasına koyacağım’ diyen müteahhit, ilahiyat fakültesi yaptırdı bu ülkede

Yılmaz Özdil: ‘Milletin orasına koyacağım’ diyen müteahhit, ilahiyat fakültesi yaptırdı bu ülkede

PAYLAŞ

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu’nun haram yolla elde edilen kazançla Hac’ca gidilebileceğine ilişkin fetvasını eleştiren Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, “‘Milletin orasına koyacağım’ diyen müteahhit, ilahiyat fakültesi yaptırdı bu ülkede birader… ‘Allah kabul etsin’ diyerek, plaket takdim ettiler.” yorumunu yaptı.

Özdil’in yazısının ilgili kısmı şöyle:

Sayın vatandaşımız “haram parayla hacca gidilebilir mi?” diye sormuş, sayın diyanetimiz de “helaldir gidilir” diye fetva vermiş.

-Memleketi soydum, yolsuzluk parasıyla hacca gidebilir miyim?
-Helaldir.
Fetva diye buna derim ben!
Ki, daha önce aynı sayın diyanetimize “hırsızlık, kumar, fuhuş, uyuşturucu parasıyla yapılmış camide namaz kılınır mı?” diye sormuşlardı, sayın diyanetimiz “caizdir” demişti.

“Milletin orasına koyacağım” diyen müteahhit, ilahiyat fakültesi yaptırdı bu ülkede birader… “Allah kabul etsin” diyerek, plaket takdim ettiler.
Sayın hükümetimiz mesela, hayırlara vesile olması için Vakıflar Kanunu hazırladı… “Hırsızlık, dolandırıcılık, hileli iflas, üçkağıtçılık, haysiyetsizlik, şerefsizlik, adilik, namussuzluk” gibi suçlardan mahkum olan kişilere “vakıf kurma imkanı” tanıdı iyi mi!

“Kardeşim, hırsızlık parasıyla vakıf olur mu?” diye itiraz edenlere, sayın hükümetimizin başbakan yardımcısı ne cevap verdi biliyor musunuz… “Hırsızlar dolandırıcılar hayır işi yapmak istiyorsa, sen yapamazsın deme hakkımız olmadığı inancındayız” cevabını verdi!

Ki, işte tam olarak bu nedenle “rahmetli dedemin nasihatıdır, orospuyla memurun bahşişini en önce vermek gerekir” diyen Rıza bey, bizim devlet teamüllerimize göre nedir?
Hayırseverdir!

Yazının tamamı için…