Ana sayfa Editörden Yılmaz Özdil: Türkiye, gençliğini yaşamamış tipler tarafından yönetiliyor

Yılmaz Özdil: Türkiye, gençliğini yaşamamış tipler tarafından yönetiliyor

PAYLAŞ

Başbakan Binali Yıldırım’ın, 14 milyon gence mektup gönderdiğini, AKP’yi övdüğünü ve referandumda ‘evet’ demeleri gerektiğini hatırlatan Yılmaz Özdil, “Bence çok iyi yapılmış. Gençlerimiz o günleri bilmez çünkü. Akp’den önce bu memleket müslüman değildi mesela! Haçlılar tarafından yönetiliyorduk. Hepimiz patates dinindendik, bi tek türbanlı Lindsay Lohan Müslümandı.” dedi. Özdil ayrıca, memleketin gençliğini yaşamamış tipler tarafından yönetildiğini söyledi.

Yılmaz Özdil’in Sözcü’deki yazısının ilgili kısmı şöyle:

Değerli gençler…

Gençlik, insanın başına hayatta bir kere gelir. En vahim gençlik hatası, gençliğini yaşamamaktır. Gençliğini yaşamamış tipler tarafından yönetiliyor Türkiye… Temel sorun budur.

İyi yönetilen devlet, iyi yönetilen üniversite, iyi yönetilen holding, iyi yönetilen banka, iyi yönetilen gazete, hepsini inceleyin lütfen… Hepsinin zirvesinde gençliğinin hakkını vermiş insanlar görürsünüz. Efsane ceo’ların ortak özelliği, telefon rehberi gibi kalın akademik kariyerleri değildir, içlerinde ukde, bilinçaltlarında kompleks kalmamış olmasıdır. Memleketi gururlandıran kadınlarımızın tamamı, fikri hür vicdanı hür babaların, özgür kızlarıdır.

Mustafa Kemal tarafından gençlere emanet edilen Türkiye’nin, gençliğini yaşamamış tipler tarafından
yönetilmesine dur deyin!

Yazının tamamı için…