Ana sayfa Editörden Yılmaz Özdil’den ‘vizesiz Avrupa’ yorumu: Dün itibariyle bahçedeki kulübedeyiz

Yılmaz Özdil’den ‘vizesiz Avrupa’ yorumu: Dün itibariyle bahçedeki kulübedeyiz

PAYLAŞ

AK Parti iktidarının ‘vizesiz Avrupa’ vaatlerini ve gelinen noktayı değerlendiren Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, 2013 ve 2016 yıllarında verilen sözleri ve yapılan açıklamaları hatırlatarak, “Dün itibariyle… Bahçedeki kulübedeyiz!” değerlendirmesini yaptı.

Özdil’in “Bahçedeki kulübe” başlıklı yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

2013’te, Geri Kabul Anlaşması’nı imzalayan asrın liderimiz, müjdeyi bizzat verdi. “Bu imza tarihidir, milattır, bu attığımız imzayla Türk vatandaşlarına Avrupa kapıları açılıyor, vizeler kalkıyor, Türk vatandaşları üç sene içinde Avrupa’ya vizesiz seyahat edecek” dedi. Hiç kimse çıkıp “10 sene önce sekiz seneye kalmaz dememiş miydiniz?” demedi. Alkışladılar.

Üç sene geçti. 2016 oldu. Bu defa müjdeyi stratejik Ahmet Kiziroğlu verdi. “Vizeler kalkıyor, Türk vatandaşları üç sene içinde Avrupa’ya vizesiz seyahat edecek, ufkunuzu geniş tutun” dedi. Hiç kimse çıkıp “ne ufukmuş be birader, üç sene önce de üç sene sonra dememiş miydiniz?” demedi. Alkışladılar.

Baktı ki güzel alkışlıyorlar, stratejik Ahmet Kiziroğlu gene 2016’da net tarih verdi. “Kayserili pazarlığı yaptık, Haziran ayı sonunda Avrupa’ya vizesiz gireceğiz, üstüne altı milyar euro verecekler” dedi. Akp’yi yalamaktan dilinde pütür kalmayan aşağılık basınımız “AB zirvesine stratejik damga vurduk, ne istediysek aldık” manşetleri attı.

Geçen ay Kayserili pazarlığının birinci yıldönümünü kutladık! Ve, dün itibariyle… Bahçedeki kulübedeyiz!

Kulübeci Abdullah’ı önce başbakan, sonra cumhurbaşkanı yapan, kulübeci zihniyeti Avrupa Fatihi diye alkışlaya alkışlaya 15 senedir iktidarda tutan ve neticede bahçedeki kulübeye konulan sayın ahalimizi tebrik ederim.

Yazının tamamı için…