Ana sayfa Teknoloji Youtube’un mobil uygulamasına ‘kısıtlı mod’ güncellemesi

Youtube’un mobil uygulamasına ‘kısıtlı mod’ güncellemesi

PAYLAŞ

shiftdelete’de yer alan habere göre, Google bu durumun uzun süredir farkındaydı ve gelen şikayetleri de dinleyerek YouTube’un kısıtlı modunda güncellemeye gitti. Artık bu moddayken LGBTQ haklarını savunan videolar engellenmeyecek diye de üzerine basa basa belirtti.

Uzun zamandır çok katı olduğu yönünde eleştiriler alan Kısıtlı mod, artık çok daha doğru bir şekilde filtreleme yapması yönünde eğitildi desek yanlış olmaz. Çünkü önceden bu moddayken engellenen ve aslında engellenmemesi gereken içerikler incelendi ve üzerlerinde yürütülen çalışmaların ardından da filtreleme sistemi çok daha optimize bir hale getirildi.

Ayrıca yüklediğiniz videonun zararlı bir içeriğe sahip olmadığını düşünüyorsanız da itiraz etme hakkına sahipsiniz. Kısıtlı Mod geri bildirim bölümünden videonuzun neden zararlı olmadığını anlatmanız yeterli olacak. Hatta itiraz için bu videonun sahibi olmanıza dahi gerek yok. İzleyemediğiniz bir videoya itiraz edebilir, yetişkin bir insansanız Kısıtlı Mod’u tamamen devredışı bırakabilirsiniz.