Ana sayfa Sürmanşet Yüksekdağ’dan Adalet Yürüyüşü’ne destek mesajı: Yüzde 49’dan fazlasıyız

Yüksekdağ’dan Adalet Yürüyüşü’ne destek mesajı: Yüzde 49’dan fazlasıyız

PAYLAŞ

Kandıra 1 No’lu F Tipi Hapishanesi’nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın ‘Adalet Yürüyüşü’ne ilişkin mesaj gönderdi. “Yüzde 49’dan fazlasıyız; adaleti, barışı ve özgürlüğü kazanabiliriz” diyen Yüksekdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ve her kesimden hak ve adalet gönüllülerinin büyüttüğü yürüyüşün bu kavşağında açık olmasını diledi.

ETHA’da yer alan habere göre, Yüksekdağ, mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Biz kadınlar için adalet, demokrasi, özgürlük yolunda atılan her adım değerlidir. Bu vesileyle tutuklu HDP ve DBP’liler, tutuklu milletvekilleri, belediye başkanları ve siyasetçiler olarak adalet yürüyüşü ve yürüyüşçülerine başarı dileklerimizi iletiyoruz.

Şüphesiz ülkemizin ve halklarımızın adalet ihtiyacı her tür siyasi aidiyetin ötesindedir. Hangi partiden, görüşten, aidiyetten olursak olalım, adalet, herkes için yaşamsal bir ihtiyaçtır. Bu nedenle farklılıklarımızı bir kenara koyarak, parçalanan adalet terazisini yeniden kurmayı ve bunun için ortak mücadele vermeyi öncelemeliyiz.

100’e yakın belediye eş başkanı tutuklanmış, halen 11 milletvekili ve eşbaşkanları hapiste olan, binlerce üye ve yöneticisi rehin alınmış bir hareket olarak hukuk ve adaletin nasıl dibe çekildiğini yaşadık ve yakından biliyoruz.

Şimdi yaşanan dibe vuruşun, yeniden yükselişe dönüştürülmesi için ortak vatan bilinci ve eşit yurttaşlık hukukuna sarılmak, herkes için adalet sözünü güçlü ve tutarlı söylemek, adalet yolunun demokrasi ve özgürlük duraklarından geçtiğini unutmamak gerekiyor.

Gazetecilerin, siyasetçilerin, akademisyenlerin, canı pahasına işini, ekmeğini savunanların ve Saray gibi düşünmeyen herkesin hapishanelere doldurulduğu koşullarda, ayrışmayı değil amaçta ortaklaşmayı, durmayı değil her yaşam alanında yürümeyi başarmalıyız.

Yüzde 49’dan fazlasıyız; adaleti, barışı ve özgürlüğü kazanabiliriz. Diyelim ki, bu yürüyüş yeni yollarda buluşsun, Maltepe’den fazlasına kapı açsın. Bu dileklerle adalet yürüyüşçülerine tutuklu siyasetçi arkadaşlarım adına kolaylıklar diliyorum. Adil, özgür ve demokratik bir Türkiye’de buluşmak üzere.”