Ana sayfa Gündem Yüksekova’da sandık başkanlarının tamamı AK Partili

Yüksekova’da sandık başkanlarının tamamı AK Partili

PAYLAŞ

Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Cumhuriyet, Güngör, Kuruköy (Maxsudava) mahallelerindeki sandıklar başka mahallelere taşındı. Yarınki referandum için il genelinde kurulacak 212 sandık başkanının tamamı ise AK Parti üyelerinden seçildi.

Yüksekova halkına çağrıda bulunan HDP Yüksekova İlçe Eşbaşkanı Bahattin Keremoğlu, yıkılan bir ilçe olarak seçime gittiklerini hatırlatarak, “Büyük yıkım yaşayan Yüksekovalılar çevre il ve ilçelere yerleşmek zorunda kaldı. Buralara yerleşen Yüksekovalıların oyları muhtarlıklara gelmiş. Çoğuna ulaştık buralara yerleşmek zorunda kalanlar oy günü Yüksekova’ya gelip oy kullanacak” dedi.

Dihaber’de yer alan habere göre, ilçe ve köyler olmak üzere toplam 212 sandığın başkanları AK Partiden seçildiğini kaydeden Keremoğlu, parti olarak her sandık için bir kişinin görevlendirildiğini söyledi.

‘OYLARIN TAŞINDIĞI YERDEN AYRILMAYACAĞIZ’

Sandık güvenliği konusunda endişelerini dile getiren Keremoğlu “Oy kullanım saatinden sonra oylar devletin ellinde olacak OHAL durumu da kullanılarak ihlaller olabilir. Biz bunlara karşın önlemlerimizi alacağız. Oyların taşındığı yerden ayrılmayacağız” dedi.