Ana sayfa Öne Çıkanlar Yunanistan angajman kurallarını değiştiriyor

Yunanistan angajman kurallarını değiştiriyor

PAYLAŞ

Askerlerin tutukluluk kararına yapılan itiraza reddedilmişti. Başbakan Çipras’ın ise AB, NATO ve BM’yi devreye sokacağı belirtiliyordu. Sessiz kalmakla eleştirilern Yunan Savunma Bakanı Panes Kamenos “Şu anda Türk hapishanelerinde 2 Yunan askeri rehin” dedi.
 
Askerlerin Türkiye’de tutuklanması üzerine Yunanistan hükümeti angajman kurallarını değiştirme kararı aldı. Duvar’dan Nikolas Stelya’nın haberine göre Meriç bölgesi özelinde Yunanistan Silahlı Kuvvetleri tüm eylem planlarını gözden geçiriyor ve güvenlik önlemlerini yoğunlaştırıyor.
 
Haberde bundan sonra Meriç’in Yunanistan yakasını Yunanistan Ordusu’na bağlı özel eğitimli unsurlar tarafından denetleneceği ifade ediliyor.
 
Yeni dönemde asker sayısının da artırılarak, bugüne dek iki asker ile gerçekleştirilen devriyelerin 7 askerle ve çok daha sık şekilde yapılacağı ifade ediliyor. Meriç’te konuşlu olan birliklerin komutanlıklarında da değişikliğe gidileceği bilgisi, haberde yer alıyor. Bu durumun Atina tarafından önceden planlandığı belirtiliyor.