Ana sayfa Öne Çıkanlar Yurt yangınında yaralanan kızına bakan baba ‘devamsızlık’ gerekçesiyle işten atıldı

Yurt yangınında yaralanan kızına bakan baba ‘devamsızlık’ gerekçesiyle işten atıldı

PAYLAŞ

Aladağ’da Süleymancılar tarikatına ait yurtta çıkan yangında yaralanan Fatma Zehra Altun’un tedavisi sürerken, kızına bakmak zorunda kalan Baba Ahmet Altun, “devamsızlık yapıyor” gerekçesiyle işten atıldı.

Dihaber’in haberine göre, yurt faciasından yaralı olarak kurtulan 22 öğrenciden Fatma Zehra Altun’un babası Ahmet Altun, kızının halen travmayı atlatamadığını ve ayaklarındaki kırıkların ise halen iyileşemediğini aktardı.

Altun, hastaneden ayrılamadığı için bakır madenindeki işinden çıkarıldığını belirterek, “Olay gününden beri işe gidemedim. Bu yüzden çalıştığım işten çıkarıldım. 3 çocuğum var; ikisi okula gittiği için eşim onlarla ilgileniyor. Ben de burada kızımla ilgileniyorum. İşe gitmediğim için iş yerine bu durumu anlattım ama bana, ‘yapılabilecek bir şey yok’ deyip işime son verdiler. Hastanede kızım hem tedavi görüyor hem de eğitimine devam ediyor. Masraflarını ise devlet karşılıyor” dedi.

Adana Valiliği’nin kendisine İş-Kur aracığıyla iş ayarladığını ancak kendisinin kızına bakması zorunda olduğu için kendisine farklı alternatif sunmadığını aktaran Altun, devletin kızına 680 lira aylık bağladığını ve bu parayla geçinmeye çalıştıklarını anlattı.

Devletin her bir aileye 15’er keçi ve 100 kilo yem verdiğini söyleyen Altun, “O yem sadece 10 gün yetti. Biz kendi olanaklarımızla ve keçileri doğadaki yemlerle beslemeye çalışıyoruz. Gelirim olmadığı için yem alamıyoruz. Bu keçilerin hepsi yaşlı ve hastalıklıdır. Köy yolu bozuk ve ulaşım sıkıntımız halen çözülemedi. Belediyeden köye gitmek için servis istedik ama yollar kötü olduğu için bu talebimiz yerine getirilmedi. Biz de çocukların kendilerini iyi hissetmeleri için kendi imkanlarımız ile köye gittik. Bizler zor şartlar altında yaşıyoruz” şeklinde konuştu