Ana sayfa Manşet Yurtta 19 Mayıs coşkusu

Yurtta 19 Mayıs coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenlerle kutlandı.

PAYLAŞ

Başkent Ankara’da ilk tören, Anıtkabir’de yapıldı. Tören öncesi yüzlerce öğrenci, ellerinde Türk bayraklarıyla Anıtkabir önünde toplandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve beraberindekiler, Aslanlı Yol’dan yürüyerek, Anıtkabir’e girdi. Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakan Bak, buradan Misak-ı Milli Kulesi’ne geçerek, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Atatürk’ün mozolesine çelenk koydu, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Bakan Bak daha sonra, Anıtkabir önünde toplanan öğrencilerin yanına geçerek, öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

SİYASİLERDEN 19 MAYIS MESAJLARI
Cumhurbaşkanlığı tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için kutlama mesajı yayınlandı.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yayınlanan mesajda, “Kurtuluş Savaşımızın başlangıcını simgeleyen 19 Mayıs 1919’da aziz milletimiz, kendi özgür iradesine, istiklal ve istikbaline her koşulda sahip çıkacağını tüm dünyaya ilan etmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Başbakan Binali Yıldırım, Başbakanlık Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmetle ve şükranla yâd ediyorum.” dedi.

19 Mayıs Bayramı’nda Başkent Ankara’da ilk tören Anıtkabir’de yapıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolasıyla bir video mesaj yayınladı. Kılıçdaroğlu mesajında, “19 Mayıs 1919 bizim için bir sabah yıldızıdır. 19 Mayıs 1919 karanlığın bitişini müjdeler.” dedi.

BAHÇELİ’DEN 24 HAZİRAN İÇİN 19 MAYIS BENZETMESİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise 24 Haziran’da yapılacak seçimlerin Türkiye açısından tıpkı 19 Mayıs 1919 tarihi gibi hayati anlam ve öneme sahip olduğunu kaydetti.

Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Dün vatanı kurtarmak için sergilenen milli uyanış, bugün yine bir başka beka tehdidi altında ülkemizi yeniden kurtuluşa taşıyacak iradeyi ortaya koyacaktır.” dedi.

MUHARREM İNCE SEÇİM MANİFESTOSU İÇİN SAMSUN’DA
CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Twitter hesabından seçim kampanyasına dair paylaştığı videoda şu ifadeler yer aldı: “#GençlerİnceDüşünüyor 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun.” İnce, seçim manifestosunu bugün Samsun’da açıkladı.

İyi Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener de Twitter hesabında, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun! #YüzünüGüneşeDönTürkiye.” diye yazdı.

Anıtkabir’i ziyaret eden gençler hatıra fotoğrafı çektirdi.

Vatan Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek ise, “Büyük Devrimci Önderimiz Atatürk gibi düşüneceğiz. Atatürk gibi olacağız. Atatürk gibi yapacağız. Milletimizden sorunları Atatürk gibi bilgi ve cesaretle çözmek için yetki istiyoruz Milletimize güveniyoruz. #19Mayıs1919.” diyerek kutladı.