Ana sayfa Gündem Yüzde 59 oy alan AKP’li başkan istifa etti: Oylar eriyor

Yüzde 59 oy alan AKP’li başkan istifa etti: Oylar eriyor

Mehmet Kurun, 24 Haziran seçimlerinde yüzde 59 oy aldıkları ilçede partisinin oylarının erimesinin sorumluluğunun kendisine yüklenmesini kabul etmediğini söyledi; "İl başkanlığının, birilerinin ya da sorumlu milletvekillerinin hatalarının sorumlusu ben ve arkadaşlarım değil” dedi.

PAYLAŞ

Yaklaşık 2 yıldır AKP Halkapınar İlçe Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Kurun ve yönetimi görevlerinden istifa etme kararı aldı.

“Sorumluluğu taşıyamam”

AKP İl Başkanlığı’na gönderdiği istifasında, en zor seçim olan 24 Haziran seçimlerinde bile %76.6’lik bir oran ile görevini yerine getirdiğini belirten Mehmet Kurun, “Maalesef ki, yerel seçimlere girerken yapılan yanlışlara ve hatalara defaten uyarıda bulunmama rağmen bunlar dikkate alınmamış ve Ak Parti’nin oylarının erimesine sebep olmuştur. Bu sebeple ve gerekçelerle o hataların sebebi olmadığım halde, sorumluluğun tarafıma yüklenmesini gibi ağır bir yükü taşıyamayacağımı belirtiyor, AK Parti Halkapınar İlçe Başkanlığı görevimden istifa ediyorum” dedi.

“Oylar eriyor sorumlusu ben değilim”

Partisine üyeliğinin ve bağımlılığının devam edeceğini belirten Mehmet Kurun, Sözcü’ye yaptığı açıklamada, “Gönlüm öyle istedi. Kendi rızamla, ben ve yönetimim de dahil hepimiz istifa ettik. İl başkanlığının, birilerinin ya da sorumlu milletvekillerinin hatalarının sorumlusu ben ve arkadaşlarım değil” ifadelerini kullandı.

Kurun, “24 Haziran seçimlerinde yüzde 76.6 gibi oy aldıkları ilçede partisinin oylarının erimesinin sorumluluğunun kendisine yüklenmesini kabul etmediğini” belirterek, “Yönetim olarak görevden ayrıldık, istifa ettik, sesimizi herkes duysun” dedi.