Ana sayfa Editörden “Yüzde 65’in üzeri sürpriz sayılmaz, birileri bugünden matem için rakı siparişi verebilir”

“Yüzde 65’in üzeri sürpriz sayılmaz, birileri bugünden matem için rakı siparişi verebilir”

PAYLAŞ

Yeni Akit Yazarı Abdurrahman Dilipak referandumda yüzde 65 ‘evet’ oyu çıkmasının sürpriz sayılmayacağını iddia etti. Yazısında CHP’yi de eleştiren Dilipak, “Birileri bugünden matem günü efkar dağıtmak için şimdiden ‘rakı’ siparişi verebilir.. Hani o gün Tekel bayilerinde içki bulunamayabilir de!?” ifadelerini kullandı.

Dilipak’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Sahi, “Hayır” deyince ne olacak? Aslında olumlu yönde, ya da iddia ettikleri yönde hiçbir şey olmayacak.. Erdoğan bugünkü Anayasanın amir hükümleri çerçevesinde “sınırsız ve sorumsuz” Cumhurbaşkanı olarak görevine devam edecek.. Adamı “sınırlı ve sorumlu” hale getiriyorsunuz yahu! CHP’liler yine yürüyen merdivene tersten biniyorlar ama farkında değiller..

CHP’liler meydana çıkıp ne diyecekler. AK Partinin niyetini okuyacaklar ve “buna izin vermeyeceğiz” diyecekler.. Yani “istemezük” diyecekler. Başka diyecekleri bir şey yok..

Hani deseler ki, “Şu sebepten şuna karşıyız, bunun yerine şu olsun..” Seçilme yaşı, milletvekili sayısı, ya da diğer konular. Yaptıkları şeyin, makul, mantıklı, hukuki, ahlaki bir açıklaması yok. İktidara tersini söylemek marifet değil ki..

Utanmadan, bir de “Başkanlık iddiandan vazgeç, dolar normal değerine dönsün” diyenler var.. Yahu bu suç ikrarı.

FETÖ’cülerin ve HDP’lilerin kripto elemanları sandığa gitmeyecek. AK Parti – MHP ittifakından “Hayır”cılar, karşı cephenin Evet’çilerinin yarısı kadar bile değil. Bunu da bir kenara koyun. Zaten dünkü denge % 63/% 37 idi. Dünya alem biliyor ki, HDP tabanının yarısını kaybetti, CHP eriyor. O zaman nereye gitti bunlar. Referandum sonucu olarak % 65’in üzeri sürpriz sayılmaz.. Birileri bugünden matem günü efkar dağıtmak için şimdiden “rakı” siparişi verebilir.. Hani o gün Tekel bayilerinde içki bulunamayabilir de!?