Ana sayfa Logo Üstü - Sol “Cari açık, yazılım ihracıyla kapatılabilir”

“Cari açık, yazılım ihracıyla kapatılabilir”

PAYLAŞ

Teknolojide meydana gelen hızlı gelişmeler ile birlikte, dijitalleşme hayatın her alanında olduğu gibi ekonominin de en önemli yapı taşlarından biri haline geldi. Dünya Bankası verilerine göre, dünyanın en önemli 20 ekonomisi arasında yer Türkiye, yazılım ve bilişim alt yapısı bakımından diğer ülkelerle kıyaslandığında sınıfta kaldı.

Ontrava’da yer alan habere göre, teknolojiyi ve dijital dönüşümü en iyi şekilde kullanan ülkelerin ve firmaların ekonomik büyüme sağladığını belirten Türkiye’nin ilk yazılım danışmanlık şirketlerinden biri olan Ereteam’in CEO’su Kutlay Şimşek, ülkedeki firmaların iş yapış kültürünü değiştirerek, yazılım hizmetinin desteklenmesi ve hatta dünyaya ihraç edilecek Türk yazılım hizmet firmalarının desteklenmesi gerektiğini kaydetti.

Son dönemde ismi, ABD’deki dava ile gündemde olan İran asıllı iş adamı Reza Zarrab, 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarının kilit ismi olarak Türkiye gündemine oturmuştu. O dönem A Haber’e verdiği özel mülakatta yaptığı “Cari açığın yüzde 15’in tek başına ben kapattım” açıklamasıyla tartışma yaratmıştı.